KONST / Litografier / Litografi 13027065
nr 1302 7065
Claes Folcker
(1940-2019), Sverige
Litografi, Karlbergskanalen. Signerad, numrerad 936/100. Motivet: 27x40 cm
Claes Folcker, svensk målare, tecknare och illustratör född 1940, död 2019.
Utrop:
500 kr
måndag 20 januari 2020
kl 19:30:55
20 jan
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Claes Folcker
Läs mer om Claes Folcker